Odśnieżanie Poznań - Odśnieżanie dachów, dróg, chodników w Poznaniu

Nie daj się zaskoczyć zimie! Specjalizujemy się nie tylko w sprzątaniu, ale Rygo to również profesjonalna firma odśnieżająca. Oferujemy kompleksowe usuwanie śniegu z dowolnego rodzaju płaszczyzny. Dysponujemy specjalistycznym sprzętem: odśnieżarkami, zamiatarkami i piaskarkami, które pozwalają nam na sprawne przygotowanie powierzchni do bezpiecznego poruszania się. Oferujemy:

 • odśnieżanie ulic,
  • w tym: odśnieżanie ulicy przy posesji
 • odśnieżanie chodnika;
 • odśnieżanie parkingów;
 • odśnieżanie dachów i posesji,
  • w tym: odśnieżanie dachu płaskiego
  • oraz odśnieżanie dachów membranowych.
odśnieżanie Poznań 2023

FIRMA SPRZĄTAJĄCA POZNAŃ - KONTAKT

Potrzebujesz profesjonalnej firmy sprzątającej? Skontaktuj się z nami lub zapoznaj się z naszą pełną ofertą!

Profesjonalne usługi odśnieżania ulic

lopata firma odsniezajaca rygo

W okresie jesienno-zimowym odśnieżanie chodnika i ulic to niemalże konieczność. Za ich czystość odpowiedzialny jest właściciel danej nieruchomości oraz zarządca dróg. Szybkie uprzątnięcie śniegu, to przede wszystkim zapewnienie komfortu korzystającym z nawierzchni oraz zminimalizowanie ryzyka poślizgnięcia się i upadku. Decydując się na współpracę z nami, nie musisz obawiać się żadnych konsekwencji. Oblodzone i zamarznięte nawierzchnie, dla naszych specjalistów nie stanowią najmniejszego problemu. Zalegające warstwy śniegu i lodu zabieramy ze sobą, pozostawiając całkowicie oczyszczone ulice i chodniki. Teren dodatkowo zabezpieczamy przed poślizgiem: posypujemy go solą lub piaskiem. Usuwamy również zwisające sople, które niejednokrotnie stwarzają zagrożenie. Kompleksowe podejście do odśnieżania gwarantuje całkowite bezpieczeństwo osób poruszających się po drogach.

Odśnieżanie - usługi:

 • ręczne i mechaniczne odśnieżanie parkingów, chodników, alejek, ulic, placów;
 • wywóz zalegającego śniegu;
 • skuwanie lodu;
 • usuwanie sopli;
 • zabezpieczenie nawierzchni przed poślizgiem, poprzez użycie soli i piasku.
firma odsniezajaca koparka

Odśnieżanie Poznań - cena

Pierwszy śnieg nas nie zaskoczy, ponieważ zawsze jesteśmy gotowi do realizacji sezonowych usług. Zastanawiasz się, jaki jest koszt odśnieżania? Oferujemy stałą lub jednorazową współpracę. Cennik dobieramy indywidualnie, w zależności od potrzeb klienta. Dysponujemy nowoczesnym sprzętem, który dopasowujemy do warunków atmosferycznych panujących na zewnątrz. Naszą ofertę kierujemy zarówno do właścicieli prywatnych nieruchomości, jak i instytucji, firm i wspólnot mieszkaniowych. Chcesz dowiedzieć się więcej? Nie czekaj i skontaktuj się z nami.

Zrzucanie śniegu z dachu

Śnieg zalegający na dachu to zagrożenie dla stabilności konstrukcji oraz śmiertelne niebezpieczeństwo dla ludzi. Właśnie dlatego należy dbać o regularne odśnieżanie dachów, powierzając to zadanie specjalistom z odpowiednimi uprawnieniami.

Odśnieżanie dachów przepisy

odsniezanie dachow poznan

W okresie zimowym administratorzy budynków zobowiązani są do bieżącego monitorowania stanu pokrywy śnieżnej na dachach, szczególnie płaskich oraz z niskimi kątami nachylenia. Według art. 91a ustawy “Prawo budowlane” niezastosowanie się do wymogów prawa związanych z utrzymaniem obiektów w odpowiednim stanie technicznym, może zostać poddane karze grzywny lub pozbawienia wolności:

Kto  nie  spełnia,  określonego  w art. 61,  obowiązku  utrzymania

obiektu  budowlanego  w należytym  stanie  technicznym,  użytkuje  obiekt  w sposób

niezgodny z przepisami  lub  nie  zapewnia  bezpieczeństwa  użytkowania  obiektu

budowlanego,  podlega  grzywnie  nie  mniejszej  niż  100 stawek  dziennych,  karze

ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

Stała kontrola konieczna jest także w okresie krótkotrwałych odwilży, które doprowadzają jedynie do częściowego roztopienia górnych warstw pokrywy śnieżnej. Powstała na skutek roztopów woda, może całkowicie nie spłynąć, co w konsekwencji prowadzi do zlodowacenia, którego nadmiar może być niebezpieczny dla konstrukcji budynku.


Firma odśnieżająca dachy

Każdego roku dbamy o bezpieczne utrzymanie dachów oraz obszarów, gdzie poruszają się ludzie w okresie zimowym. W naszej ofercie dostępne są zarówno usługi jednorazowe, ale realizujemy także zamówienia miesięczne oraz sezonowe. W przypadku nagłej potrzeby wystarczy, że się z nami skontaktujesz, a nasza ekipa uprzątnie zalegającą warstwę śniegu.

odsniezanie dachu rygo

Odśnieżanie w Poznaniu z RYGO - Jak działamy?

maszyna odsniezajaca

Dysponujemy specjalistycznym sprzętem, który dobieramy w zależności od typu usługi. Posiadamy wszelki niezbędny sprzęt alpinistyczny, podnośniki koszowe i łopaty, a nasi pracownicy są odpowiednio przeszkoleni do prac prowadzonych na wysokościach. Tworzymy odpowiednie zabezpieczenia pokrycia dachu oraz staramy się znaleźć przyczynę powstawania oblodzeń.

Nasze doświadczenie przekłada się na:

 • bezpieczeństwo – działamy zgodnie z wymogami wszystkich protokołów bezpieczeństwa zawartych w przepisach;
 • zadowolenie klienta – nasze prace i specjalistyczny sprzęt pozwalają usunąć śnieg bez szkody dla delikatnej powierzchni dachu.

Odśnieżanie dachu - cena

Cena za odśnieżanie dachu ustalana jest indywidualnie, w zależności od rodzaju zlecenia i typu świadczonej usługi. Pamiętaj jednak, że regularne odśnieżanie, pozwala zaoszczędzić tysiące złotych przeznaczonych na ewentualne naprawy spowodowane ciężarem śniegu zalegającego na dachu. Chcesz dowiedzieć się więcej? Skontaktuj się z nami, a przedstawimy Ci koszt odśnieżania dachu, dopasowany do Twoich potrzeb.

FIRMA SPRZĄTAJĄCA POZNAŃ - KONTAKT

Potrzebujesz profesjonalnej firmy sprzątającej? Skontaktuj się z nami lub zapoznaj się z naszą pełną ofertą!