Jonizowanie i ozonowanie pomieszczeń

Pogoda sprzyjająca infekcjom, zwiększona wilgotność powietrza czy zbiorowe korzystanie z przedmiotów codziennego użytku, to czynniki sprzyjające rozwojowi niepożądanych wirusów i bakterii nie tylko w miejscach publicznych, ale także w prywatnych mieszkaniach. W dobie panującej epidemii warto z jeszcze większą dbałością postarać się o odpowiednią dezynfekcję przestrzeni. Jedną ze skutecznych metod jest profesjonalne jonizowanie i ozonowanie mieszkań, gabinetów, biur oraz szkół. Sprawdź, jakie korzyści niesie za sobą jedna ze świadczonych przez nas usług.
Ozonowanie pomieszczeń Poznań

Co to jest ozonowanie pomieszczeń?

Ozonowanie mieszkania to bezpieczna procedura dezynfekcji bez użycia środków chemicznych, przeznaczona do zamkniętych przestrzeni. Używany przez nas ozon jest w 100% skuteczny i pewny, a także ekologiczny, ponieważ powstaje w środowisku naturalnym. Wykazuje silne działanie wirusobójcze, bakteriobójcze oraz grzybobójcze i co ważne, jest niegroźny dla ludzi i zwierząt, pod warunkiem, że zabieg ozonowania zostanie przeprowadzony przez wyszkolonych i wykwalifikowanych specjalistów, wyposażonych w odpowiedni sprzęt.

Ozonowanie pomieszczeń przeprowadza się w różnego rodzaju wnętrzach:

  • pomieszczeniach przemysłowych,
  • pomieszczeniach związanych z produktami spożywczymi,
  • gabinetach medycznych i szpitalach,
  • magazynach,
  • gabinetach kosmetycznych i spa,
  • pokojach hotelowych,
  • barach i restauracjach,
  • szatniach,
  • szkołach,
  • biurach,
  • prywatnych domach i mieszkaniach.

FIRMA SPRZĄTAJĄCA POZNAŃ - KONTAKT

Potrzebujesz profesjonalnej firmy sprzątającej? Skontaktuj się z nami lub zapoznaj się z naszą pełną ofertą!

Co daje ozonowanie pomieszczeń?

Chcesz oczyścić przestrzeń wokół siebie? Pozbyć się brzydkich zapachów i jednocześnie unieszkodliwić wszelkie wirusy oraz bakterie? W takim razie ozonowanie i jonizowanie pomieszczeń jest dla Ciebie doskonałym rozwiązaniem. To efektywna metoda – 50 razy skuteczniejsza i 300 razy szybsza od działania chloru. Niweluje stęchliznę po wyciekach i zalaniach, zapach dymu tytoniowego, spalonego tłuszczu czy nieprzyjemne zapachy popowodziowe i odzwierzęce. Poza tym ozon potrafi dotrzeć nawet do trudno dostępnych miejsc. Marzysz o idealnie czystym wnętrzu? Skorzystaj dodatkowo z odgrzybiania wentylacji i klimatyzacji.

Ozonowanie pozwala:

  • pozbyć się wirusów, bakterii i grzybów;
  • usunąć nieprzyjemne zapachy np. dymu tytoniowego, stęchlizny czy spalenizny,
  • usunąć alergeny i roztocza także z
  • klimatyzacji i wentylacji.
Jonizacja i ozonowanie mieszkań Poznań
Ozonowanie mieszkań Poznań

Jak ozonować pomieszczenia?

Miejsca, gdzie przebywa dużo osób, są najbardziej narażone na działanie szkodliwych drobnoustrojów. Jedynie wykwalifikowana i wyspecjalizowana firma sprzątająca, jest w stanie dotrzeć do wszystkich zanieczyszczonych zakamarków, w których rozwijają się bakterie. Tylko regularnie i prawidłowo przeprowadzone ozonowanie może wpłynąć na zdrowy poziom czystości mikrobiologicznej. Technikę ozonowania, odgrzybiania oraz odświeżania stosujemy wraz z technikami osuszania, dzięki czemu uporczywe zapachy już nie powrócą. Powierz to zadanie specjalistom! Posiadamy niezbędne certyfikaty, potwierdzające najwyższą jakość świadczonych przez nas usług. Sprawdź ofertę i dowiedz się więcej.

Jak ozonować mieszkanie?

W zależności od potrzeb i skali problemu, realizujemy ozonowanie na dwóch poziomach, przeprowadzając:
  • ozonowanie standardowe – zabieg polegający na odświeżaniu pomieszczenia wraz z jonizowaniem powietrza. Polega głównie na oczyszczaniu pomieszczeń z wszelkich mikroorganizmów i alergenów szkodliwych dla ludzi i zwierząt. Ozonowanie standardowe pozwala też eliminować typowe zapachy organiczne.
  • dezynfekcję agresywną – polega ona na ozonowaniu z wyjałowieniem środowiska. Pozwala eliminować zarodniki, spory, cysty, grzyby i drobnoustroje. W tym przypadku często wymagane jest zaprzestanie użytkowania pomieszczeń na pewien czas, a także ich opróżnienie. To zabieg stosowany w skrajnych przypadkach np. przy likwidacji skutków pożarów, rozkładu materiałów organicznych czy zapleśnienia tynków lub posadzek.
Ozonowanie Poznań
Jonizowanie i ozonowanie Poznań

Ozonowanie mieszkania - cena

Ozonowania pokoi w prywatnych domach i mieszkaniach, sprawi, że Twoje wnętrze uwolni się od chorobotwórczych drobnoustrojów. Profesjonalnie wykonany zabieg dezynfekuje przedmioty codziennego użytku, takie jak szczoteczki do zębów, szczotki do włosów, pościel, materace, sztućce czy ubrania. Każde zlecenie wyceniamy indywidualnie, w zależności od częstotliwości usługi, wielkości ozonowanej przestrzeni, a także skali problemu. Nasze działania poprzedzamy dokładnymi pomiarami, które pomagają nam określić źródło nieprzyjemnych zapachów oraz stopień rozwoju mikroorganizmów i zawilgoceń. Możesz skorzystać z jednorazowej pomocy lub cyklicznej dezynfekcji pomieszczeń. W razie pytań – skontaktuj się z nami, a nasz zespół rozwieje wszelkie wątpliwości.

Ozonowanie pomieszczeń - po jakim czasie można wejść?

Pomieszczenia przygotowujemy odpowiednio do prowadzonych działań. Sami stosujemy specjalistyczne maski, filtry i kombinezony, aby zabieg przebiegł w pełni bezpiecznie, a po wykonanym zadaniu wentylujemy przestrzeń przez okres od 20 do 30 minut. Jako zleceniodawca musisz uzbroić się w odrobinę cierpliwości, ponieważ zabrania się osobom trzecim przebywania w ozonowanych pomieszczeniach do dwóch godzin po procesie ozonowania.

FIRMA SPRZĄTAJĄCA POZNAŃ - KONTAKT

Potrzebujesz profesjonalnej firmy sprzątającej? Skontaktuj się z nami lub zapoznaj się z naszą pełną ofertą!