Pranie tapicerki – jak skutecznie wyczyścić kanapę?

pranie kanap poznań

Pranie tapicerki - jak skutecznie wyczyścić kanapę?

Kanapa jest jednym z tych mebli, który najczęściej ulega zabrudzeniom. W tym przypadku należy działać rozważnie, aby skutecznie wyczyścić sofę, a przy tym jej nie zniszczyć. Dodatkowo warto od czasu do czasu ją odświeżyć, aby zawsze prezentowała się czysto i estetycznie. Zobacz, jak skutecznie i bezpiecznie wyczyścić kanapę oraz inne meble tapicerowane w swoim domu!

Skorzystaj z usługi prania tapicerki

FIRMA SPRZĄTAJĄCA POZNAŃ - KONTAKT

Potrzebujesz profesjonalnej firmy sprzątającej? Skontaktuj się z nami lub zapoznaj się z naszą pełną ofertą!

Dlaczego regularne pranie kanapy jest tak ważne?

Regularne czyszczenie tapicerki meblowej  jest ważne nie tylko ze względów estetycznych, ale przede wszystkim zdrowotnych. Załamania i pikowania mebli to miejsca, w których szczególnie gromadzą się zabrudzenia będące doskonałą pożywką dla roztoczy. Kurz, resztki jedzenia, a nawet pozostałości naskórka prowadzą do powstawania bakterii i mikrobów odpowiedzialnych za alergie skórne, astmę, swędzenie oczu, czy też ciągły katar,

Pranie kanapy w domu

Domowych sposobów na czyszczenie kanap jest naprawdę sporo: soda oczyszczona, cytryna, mąka ziemniaczana, ocet, płyn do mycia naczyń – to tylko niektóre z polecanych specyfików. 

  1. Mąka ziemniaczana sprawdza się do usuwania tłustych plam z potraw i przekąsek. Mąką powinna być stosowana na sucho bezpośrednio na plamę, a następnie wessana odkurzaczem.
  2. Soda oczyszczona – stosowana jest na podobnej zasadzie, co mąka, ale miejsce posypane sodą warto dodatkowo zwilżyć odrobiną wody. Efekt powinien być zauważalny po upływie kilku godzin.
  3. Zwykły ocet, a w zasadzie roztwór z octu, ciepłej wody i proszku do pieczenia pomaga pozbyć się starych i trudnych do usunięcia plam. Powstałą mieszankę nanieś na zabrudzenie za pomocą miękkiej gąbki, a następnie osusz czyszczone miejsce ręcznikiem papierowym. Warto jednak pamiętać, że nie każda tkanina dobrze zareaguje na kontakt z octem.
  4. Płyn do mycia tworzy gęstą pianę, która dobrze radzi sobie z zaschniętym brudem i tłustymi plamami, dodatkowo jest on delikatny dla tkanin.

Niestety czyszczenie kanapy domowymi sposobami często kończy się zniszczeniem tapicerki. Detergenty powinny zostać dobrane do rodzaju tkaniny, aby nie wyrządzić szkód. Co więcej, nieumiejętne podejście do czyszczenia kanapy  może sprawić, że kurz zostanie wtarty w głąb tkaniny, przez co utworzy się jeszcze większa plama, trudniejsza do usunięcia. Samodzielne pranie kanapy często też nie usuwa zabrudzenia, a powstałe zacieki sprawiają jeszcze więcej kłopotów.

pranie kanapy

Czyszczenie tapicerki - jak pozbyć się uciążliwych zabrudzeń?

Stare, zaschnięte zabrudzenia? A może uciążliwe plamy z kawy, wina, herbaty, farby czy gumy do żucia? Z tym domowe sposoby mogą sobie nie poradzić. Co robić w takiej sytuacji? Najlepiej wybrać profesjonalne pranie tapicerki świadczone przez doświadczoną firmę sprzątającą. Dzięki nowoczesnym sprzętom i skutecznym środkom chemicznym specjaliści skutecznie usuną nawet najbardziej uporczywe zabrudzenia w trudno dostępnych miejscach, a przy tym nie uszkodzą Twoich mebli.

czyszczenie-tapicerki

Profesjonalne pranie tapicerki meblowej - jakie ma zalety?

Firmę sprzątającą tworzy zespół specjalistów doświadczonych w walce z najbardziej uciążliwymi zabrudzeniami. Posiadają oni niezbędną wiedzę na temat detergentów chemicznych i dobierają je odpowiednio do konkretnego materiału, dzięki czemu nie ulegnie on uszkodzeniu. Stosowane przez nich środki piorące są całkowicie bezpieczne dla ludzi i zwierząt, a jednocześnie nieszkodliwe dla tkanin. Dodatkowo profesjonalne firmy posiadają specjalistyczne urządzenia do czyszczenia, a także maszyny przyspieszające schnięcie tapicerki.

Warto zauważyć, że proces suszenia jest niezwykle istotny szczególnie dla instytucji publicznych, właścicieli pensjonatów czy hoteli. Kompleksowe czyszczenie mebli tapicerowanych pozwala na natychmiastowe użytkowanie danej powierzchni bez szkody dla gości i klientów.

Pozostałe korzyści:

  • Idealna czystość – pranie tapicerki nie tylko pozwala pozbyć się zanieczyszczeń i uporczywych plam, ale także roztoczy, co wpływa na większą higienę całego wnętrza;
  • większa trwałość mebli – profesjonalne czyszczenie narożnika czy kanapy sprawia, że są one bardziej odporne na blaknięcie, a dzięki użyciu odpowiednich środków sama tapicerka jest mniej podatna na zabrudzenia;
  • bezpieczeństwo – powierzając swoje meble specjalistom zyskujesz pewność, że usługa zostanie szybko i kompleksowo zrealizowana, a przede wszystkim całkowicie bezpiecznie;
  • wyższy poziom relaksu – czyste i pachnące meble korzystnie wpłyną na Twój odpoczynek.
pranie tapicerki

Jak wygląda pranie sofy przez specjalistów?

Pierwszym etapem jest rozpoznanie materiału i dobór odpowiednich środków piorących, aby tkanina pozostała nieuszkodzona. Następnie przeprowadza się czyszczenie kanapy na sucho – tapicerka jest odkurzana, aby pozbyć się kurzu, sierści i włosów. Po takim przygotowaniu można przejść do odplamiania, czyli usuwania punktowych zabrudzeń, które są rozpuszczane, a następnie wypłukiwane (ekstrakcja). Ostatnim elementem jest kontrola jakości. Jako klient sam oceniasz stan swoich mebli i zgłaszać ewentualne uwagi.

Pranie tapicerki rygo

Jak często warto prać kanapy?

Jeżeli Twoja kanapa nie uległa przypadkowym zabrudzeniom – zaleca się, aby z usług firmy czyszczącej korzystać raz w roku. To gwarancja długotrwałych rezultatów, warto też zapytać o domowe sposoby pielęgnacji, aby przedłużyć uzyskany efekt.

Dla kogo pranie kanap?

Z usług profesjonalnego prania tapicerki mogą skorzystać klienci indywidualni, którzy pomimo usilnych starań, nie potrafią pozbyć się powstałych zabrudzeń lub chcą zadbać o higienę we własnym domu. Czyste meble tapicerowane poprawiają komfort, a wsparcie w tym zakresie pozwala uniknąć kłopotów i ryzyka uszkodzeń. Taka usługa sprawdza się równie świetnie podczas sprzątania mieszkania po wynajmie lub domu przeznaczonego na sprzedaż.

Usługa prania tapicerki skierowana jest także do właścicieli obiektów usługowych. Częste użytkowanie mebli w miejscach publicznych sprzyja rozwojowi bakterii, dlatego warto dbać o regularne czyszczenie kanapy, które eliminuje drobnoustroje niekorzystnie wpływające na poziom zdrowia i samopoczucie klientów. Co więcej, profesjonalne wsparcie jest naprawdę opłacalne.

Ile kosztuje pranie kanapy?

Cennik prania tapicerki meblowej uzależniony jest zwykle od rodzaju zabrudzeń, zastosowanych środków oraz wielkości powierzchni do wyczyszczenia. Zwróć jednak uwagę, koszt prania tapicerki we własnym zakresie może znacznie przekroczyć kwotę, którą zapłacisz usługodawcy. Zakup maszyn, środków do czyszczenia jest wysoki, a dochodzi do tego kwestia błędów. Brak doświadczenia często przekłada się na brak efektu, skutkiem czego cena może być znacznie wyższa. A co jeśli uszkodzisz mebel? Wtedy wzrasta ona nawet kilkakrotnie.

Chcesz skutecznie wyczyścić swoje meble i pozbyć się nieprzyjemnego zapachu? A może zależy Ci na higienie i czystym powietrzu? Skorzystaj z naszej pomocy! Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do kontaktu.

ile kosztuje pranie kanapy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *