Mycie elewacji Poznań z RYGO

Twój budynek jest mocno zabrudzony? Nie musisz od razu myśleć o jego malowaniu! Zwykle wystarczy zdecydować się na solidne czyszczenie elewacji, dzięki któremu pozbędziesz się wieloletnich naleciałości. Glony, wykwity, nagary – to częste problemy, z którymi borykają się właściciele domów czy kamienic. Wbrew pozorom wcale nie tak łatwo samodzielnie się ich pozbyć. W takiej sytuacji chętnie służymy pomocą! Posiadamy wieloletnie doświadczenie w branży, zajmujemy się czyszczeniem wszelkiego rodzaju zabrudzeń. Mycie elewacji budynku – sprawdź, dlaczego warto!

mycie elewacji

FIRMA SPRZĄTAJĄCA POZNAŃ - KONTAKT

Potrzebujesz profesjonalnej firmy sprzątającej? Skontaktuj się z nami lub zapoznaj się z naszą pełną ofertą!

czyszczenie elewacji budynku

Czyszczenie elewacji budynku

Elewacja budynku narażona jest na niekorzystne działanie wielu czynników, powodujących niszczenie i nieestetyczny wygląd domu, siedziby firmy czy kamienicy. Stąd czyszczenie fasad i usuwanie nagromadzonych przez lata zabrudzeń staje się koniecznością. Jak umyć elewację domu? To pytanie, które zadaje sobie wielu właścicieli budynków. Skorzystaj z usług firmy sprzątającej! Profesjonalne mycie budynków gwarantuje szybkie i doskonałe efekty. Twoja elewacja będzie wyglądać jak nowa, a kolor ponownie stanie się żywy i nasycony.

Co wpływa na zabrudzenia elewacji?

Jest wiele czynników wpływających na zabrudzenia elewacji, należą do nich:

 • smog;
 • kurz;
 • pył;
 • topniejący i brudzący śnieg;
 • opady deszczu;
 • prace budowlane;
 • prace drogowe.

Właśnie dlatego mycie elewacji warto wykonywać co 2-3 lata. Tylko w ten sposób zachowasz zadbany budynek.

co wpływa na zabrudzenia elewacji
Sprzątanie Poznań - RYGO 2023

Czyszczenie elewacji domu - dlaczego warto?

Przykurzona elewacja sprawia, że jej struktura nie odbija światła słonecznego, przez co wydaje się ciemniejsza. Następnie zaczynają pojawiać się narosty, glony i pleśnie, które z biegiem lat stopniowo opanowują całe ściany budynku. Czy kiedykolwiek zaobserwowałeś, że po deszczu ściany Twojego domu stają się zielone lub sine? To właśnie pleśnie, które należy jak najszybciej usunąć, powierzchnię odgrzybić chemicznie i wykonać dokładne mycie elewacji.

W wyniku zmiennych warunków atmosferycznych, osadów i działania wilgoci elewacje ulegają zabrudzeniom, których nie sposób uniknąć. To wszystko pogarsza walory estetyczne ścian zewnętrznych. Samodzielne i nieumiejętne mycie elewacji myjką ciśnieniową może nie być skuteczne, a dodatkowo zniszczy delikatne tynki cienkowarstwowe. Jedynie profesjonalne czyszczenie tynku z użyciem profesjonalnej chemii przyniesie pożądany skutek i pomimo skrajnych zabrudzeń Twoja nieruchomość będzie wyglądać jak nowa.

Czyszczenie elewacji Poznań

Jeśli Twój budynek stracił już dawną świetność, zaszedł mchem lub nieestetycznym nalotem, zdecyduj się na profesjonalne usługi mycia elewacji. Specjalizujemy się w skutecznym odnawianiu różnego rodzaju obiektów na terenie miasta Poznania i okolicznych miejscowości. Przez lata naszej działalności zdobyliśmy niezbędne doświadczenie w wykonywaniu zleceń z zakresu czyszczenia powierzchni zewnętrznych.

Jesteśmy polską firmą sprzątającą, dbającą o każdy detal podczas świadczenia usług. Naszym celem, jest osiągnięcie nieskazitelnego efektu, dbając jednocześnie o bezpieczeństwo czyszczonych powierzchni. Bogatą ofertę kierujemy do właścicieli domów jednorodzinnych, zarządców wspólnot mieszkaniowych, nieruchomości i firm. 

Czyszczenie elewacji poznań
czyszczenie elewacji z glonów

Czyszczenie elewacji z glonów

Budynki zlokalizowane w wilgotnym środowisku są najbardziej narażone na pojawianie się glonów. Nie tylko szpecą one wygląd obiektu, ale mogą też zaszkodzić zajętej powierzchni. Glony rozwijają się na praktycznie każdym podłożu – farba, beton czy tynk. Jeśli zauważyłeś zielony nalot, musisz działać szybko! Im szybciej zdecydujesz się na mycie elewacji z glonów, tym lepiej! Stosujemy specjalistyczny sprzęt, który pozwala na dokładne usunięcie nalotu, a jednocześnie nie wyrywa tynku z podłoża i nie uszkadza słabszych warstw malarskich. Przykładamy szczególną uwagę do tego, aby spływająca woda nie dostała się do tych fragmentów ścian, które nie zostały zajęte glonami.

Mycie tynków zewnętrznych z wykwitów

Wykwity najczęściej pojawiają się na cegłach i klinkierze. Jeśli masz tego typu elewację – z pewnością wiesz o czym mowa. Dotyczą one nie tylko budynków, ale również ogrodzeń. Specyficzna struktura muru i wilgoć sprzyjają ich powstawaniu. Podczas usuwania tego typu zabrudzeń stosujemy czyszczenie chemiczne, a następnie przechodzimy do impregnacji. Nie warto czekać! Wieloletnie wykwity zdecydowanie trudniej usunąć, co wymaga specjalistycznych działań.

mycie tynków zewnętrznych z wykwitów
mycie elewacji z graffiti

Mycie elewacji domu - nagary

Zastanawiasz się, co to nagary? To wieloletnie zabrudzenia najbardziej widoczne na elewacjach z cegły. Choć usuwanie ich jest procesem długotrwałym – dla nas to nie problem! Stosując odpowiednie techniki i preparaty przywrócimy Twoją elewację do idealnego stanu. Przekonaj się sam!

Czyszczenie elewacji z graffiti

Graffiti jest prawdziwą zmorą kamienic i budynków przemysłowych. Czyszczenie graffiti powinno iść w parze z myciem całej elewacji. Dzięki temu budynek zostanie oczyszczony z kurzu, sadzy i zanieczyszczeń ulicznych. W zależności od farby, tynku, czy cegły – stosujemy odpowiednie urządzenia i środki, które skutecznie usuwają nieestetyczne napisy.

Rygo - firma myjąca elewacje

Ściany Twojego budynku wyglądają na zaniedbane? Skorzystaj z pomocy firmy z wieloletnim doświadczeniem w branży. Posiadamy odpowiedni sprzęt i środki chemiczne:

 • myjki wysokociśnieniowe gorącowodne;
 • szczotki;
 • lance teleskopowe;
 • rusztowania i drabiny;
 • skuteczne i bezpieczne preparaty czyszczące;
 • akcesoria i narzędzia niezbędne do pracy.

To wszystko w połączeniu ze specjalistyczną wiedzą, pozwala nam skutecznie usunąć: 

 • zabrudzenia atmosferyczne
 • skażenie biologiczne;
 • mech;
 • plamy;
 • sadze;
 • zabrudzenia tłuszczowe;
 • piasek;
 • kurz.
firma myjąca elewacje

Mycie ścian zewnętrznych to dla nas żaden problem. Doskonale wiemy, jaki sprzęt i sposób działania dobrać do rodzaju elewacji, aby nasza praca przyniosła pożądany efekt, a jednocześnie ściany budynku nie zostały uszkodzone.

Mycie elewacji Poznań - oferta:

mycie elewacji Poznań
 • Mycie tynku mineralnego – tego rodzaju tynki są wyjątkowe delikatne, rezygnujemy więc ze sprzętu, który mógłby je uszkodzić, stosując jedynie wodę.
 • Mycie tynku silikonowego – to tynki, które przez swoją strukturę są bardziej narażone na zanieczyszczenia. Mycie elewacji silikonowej wykonujemy na sucho lub na mokro w zależności od potrzeb. Inaczej jest z tynkiem typu baranek (im mniejsza średnica ziarna, tym elewacja jest bardziej gładka). W tym przypadku wykorzystujemy ciepłą wodę i stosujemy czyszczenie elewacji myjką ciśnieniową.
 • Czyszczenie elewacji z piaskowca – piaskowiec należy do najbardziej wytrzymałych surowców, dlatego czyścimy go chemicznie. Po usunięciu glonów stosujemy mycie gorącowodne, a gdy zajdzie taka potrzeba na koniec wykonujemy impregnację.
 • Czyszczenie elewacji drewnianej – drewno to specyficzny materiał, aby zachować jego nienaganny stan wizualny, należy regularnie poddawać je czyszczeniu, konserwacji i remontom. Mycie elewacji drewnianej wykonujemy gorącą wodą pod ciśnieniem, przykładamy szczególną uwagę na odpowiednie ciśnienie i temperaturę wody, aby nie uszkodzić struktury drewna.
 • Mycie elewacji ceglanej ten typ elewacji czyścimy z wykorzystaniem odpowiednich preparatów chemicznych, które oszczędzają powierzchnię, pomagają osiągnąć doskonały efekt, a sam czas wykonania usługi jest dzięki temu znacznie krótszy.
 • Mycie elewacji szklanych – szklane fasady, choć są piękne i nowoczesne, bardzo szybko się brudzą. W tym przypadku należy zachować szczególną ostrożność, aby nie zarysować delikatnej powierzchni.
 • Mycie fasad szklanych wykonujemy wodą demineralizowaną z użyciem odpowiedniego sprzętu. Dzięki temu przeszklenia nie są narażone na smugi, zacieki i zabrudzenia atmosferyczne.

Odgrzybianie elewacji

Chemiczne odgrzybianie elewacji to proces usunięcia skażenia mikrobiologicznego ze ścian budynku. Wykonujemy go przy użyciu płynów biobójczych, które skutecznie rozpuszczają zielonkawy nalot w postaci alg i glonów przybierających różne barwy: brązową, szarą, a nawet czerwoną. Mycie elewacji samą wodą z dodatkiem ogólnodostępnych preparatów jest niewystarczające i daje pozorny oraz krótkotrwały efekt. Nieprawidłowe czyszczenie ścian budynku powoduje szybsze ponowne ich zabrudzenie. Dlatego nie warto ryzykować! Odpowiednie wykonanie usługi gwarantuje doskonałe rezultaty!

Mycie elewacji - cena

Jaka jest cena mycia elewacji? Ostateczny koszt usługi uzależniony jest od wielu czynników. Podczas wyceny bierzemy pod uwagę:

 • metraż;
 • rodzaj tynku;
 • rodzaj zabrudzeń;
 • potrzebne środki i sprzęt;
 • termin wykonania prac.

Czyszczenie elewacji cena – zajrzyj do zakładki cennik. Chcesz poznać więcej szczegółów? Zapraszamy do kontaktu!

mycie elewacji cena
usługi sprzątające poznań

Profesjonalne czyszczenie elewacji Poznań

Każda elewacja jest inna, a więc dobór odpowiedniej techniki czyszczenia to kluczowy czynnik, pozwalający osiągnąć odpowiednie efekty, a przy tym nie uszkodzić powierzchni. Tego nie da się nauczyć czytając instrukcje zamieszczone w internecie. Odpowiednie mycie tynku wymaga profesjonalnego przeszkolenia i wielu lat doświadczenia. 

Skorzystaj z naszych usług! Sprawdzony i odpowiedzialny personel oraz specjalistyczny sprzęt to czynniki, które wpływają na wysoką jakość świadczonych przez nas usług. Działamy na terenie Poznania i pobliskich miejscowości. Zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub za pomocą formularza kontaktowego.

FIRMA SPRZĄTAJĄCA POZNAŃ - KONTAKT

Potrzebujesz profesjonalnej firmy sprzątającej? Skontaktuj się z nami lub zapoznaj się z naszą pełną ofertą!