Mycie dachów Poznań z RYGO

Dach pokryty mchem lub sadzą podobnie, jak nieskoszony trawnik, zaburza wygląd domu i posesji. Właśnie dlatego o pokrycie budynku należy systematycznie dbać, aby tworzyło spójną całość wraz z zadbaną elewacją. Mycie dachu to usługa, której celem jest uzyskanie wysokiej estetyki – pozwala usunąć wszelkie zabrudzenia, a dodatkowo grzyby i bakterie, co przekłada się na dłuższą żywotność dachówki. Widzisz, że Twój dach stracił dawny blask, ponieważ porastają go mchy i glony? Zdecyduj się na profesjonalne czyszczenie dachu! Zobacz, dlaczego warto!

mycie dachów

FIRMA SPRZĄTAJĄCA POZNAŃ - KONTAKT

Potrzebujesz profesjonalnej firmy sprzątającej? Skontaktuj się z nami lub zapoznaj się z naszą pełną ofertą!

czyszczenie dachów

Czyszczenie dachów - co zyskujesz?

Profesjonalne mycie dachów polega na wyczyszczeniu powierzchni z powstałych zabrudzeń (mech, porosty, glony, sadza) za pomocą myjki wysokociśnieniowej, a często także z użyciem odpowiednich środków chemicznych i wody. Pokrycie zostaje dodatkowo zaimpregnowane i zabezpieczone przed działaniem czynników zewnętrznych, co przedłuża efekt przeprowadzonych prac.  

Mycie dachów to przede wszystkim:

 • czysty dach bez brudu, mchu, bakterii, glonów i sadzy;
 • wydłużenie żywotności powierzchni;
 • drobne naprawy i czyszczenie rynien.

Mycie dachu Poznań

Wieloletnie doświadczenie w branży pozwala nam wykonywać czyszczenie dachówek oraz dachów o różnych kształtach, kątach nachylenia i powierzchniach. Posiadamy kompletny sprzęt oraz zezwolenia pozwalające na wykonywanie zleceń na każdej wysokości. Od lat specjalizujemy się w czyszczeniu różnorodnych obiektów i powierzchni z bardzo dobrym efektem.

Zanieczyszczenia dachu lokalizują się głównie w pobliżu kominów, okablowań, okien dachowych, pomiędzy dachówkami lub w miejscu obróbek blacharskich – czyli wszędzie tam, gdzie łatwo się przyczepić. Część zabrudzeń osadza się z biegiem lat (przywiane wiatrem lub opadłe z deszczem). Regularne czyszczenie dachówki nie należy do popularnych prac prowadzonych na posesji. Musisz jednak wiedzieć, że woda deszczowa nie jest w stanie zmyć wszystkiego. Często potrzebne są konkretne działania oraz specjalistyczny sprzęt.

mycie dachu Poznań
czyszczenie dachu z mchu

Mycie dachów Poznań - dzięki naszej pomocy pozbędziesz się:

 • liści, gałęzi, igieł z drzew, pyłu;
 • mchu, alg, glonów, porostów;
 • odchodów ptaków;
 • brudu atmosferycznego i kurzu;
 • sadzy z kominów;
 • zanieczyszczeń pozostawionych przez ekipy budowlane (śrubki, wkręty, gwoździe);
 • brudu z pobliskich budynków przemysłowych.

Czyszczenie dachu z mchu

Bez względu na rodzaj – Twój dach prędzej czy później pokryje się mchem. Szczególnie narażone są na to dachówki cementowe i ceramiczne, co nie oznacza, że problem ten nie dotyczy także pokryć o gładkiej powierzchni. Mech zwykle pojawia się w tych miejscach, gdzie panuje mniejsza ilość światła lub na budynkach usytuowanych w okolicy drzew puszczających soki. 

Mycie dachu z mchu przeprowadzamy z wykorzystaniem myjki ciśnieniowej oraz specjalnych sprzętów i detergentów, które skutecznie pozbywają się problemu, a jednocześnie nie niszczą powierzchni. Często samo mycie mechaniczne nie przynosi spodziewanego efektu, co sprawia, że sięgamy po specjalne środki biobójcze. W tym przypadku duże znaczenie ma również impregnacja hydrofobowa, która w dużej mierze zapobiega powstawaniu mchu, a także chroni dachówki przed promieniowaniem UV.

mycie dachów poznań
mycie dachu z sadzy

Mycie dachu z sadzy

Sadza, czyli zabrudzenia powstające przy stosowaniu węgla lub drewna do ogrzewania domów. To dość powszechny rodzaj zabrudzeń, z którymi nasz wykwalifikowany zespół doskonale sobie poradzi. Posiadamy odpowiedni sprzęt i środki czyszczące, które usuwają zabrudzenia, a jednocześnie nie odbarwiają dachówki.

Mycie dachówki z różnych materiałów

Dachy pokrywane są różnymi materiałami. Do najpopularniejszych należą: dachówki betonowe, ceramiczne oraz blaszane. Profesjonalny sprzęt i środki pozwalają nam na szybkie i dokładne czyszczenie dachówki niezależnie od jej rodzaju. 

Mycie dachówki ceramicznej

Czyszczenie dachówki ceramicznej to wymagające zadanie, ponieważ w zależności od ich rodzaju, cechują się one różną strukturą. Można wyróżnić dachówki ceramiczne glazurowane, naturalne oraz angobowane. Dachówki naturalne i angobowane cechują się lekko chropowatą strukturą, co sprzyja osadzaniu zanieczyszczeń i degradacji powłoki. W tym przypadku profesjonalne mycie dachówek jest wręcz niezbędne, aby usunąć wszystkie zabrudzenia, a jednocześnie nie zniszczyć ich powierzchni. Stosujemy specjalistyczne środki, które doskonale poradzą sobie z zalegającym brudem, a dodatkowo nadadzą pokryciu właściwości samoczyszczących i ograniczają jego nasiąkliwość.

mycie dachowki ceramicznej
mycie dachówki betonowej

Mycie dachówki betonowej

Dachówka betonowa cechuje się dużą chropowatością, a co za tym idzie, stwarza idealne warunki do rozwoju porostów, grzybów i mchów. W takim przypadku zalecane jest użycie myjki wysokociśnieniowej. Doskonale wiemy, jak dobrać ciśnienie wody, aby dokładnie wyczyścić powierzchnię, a jednocześnie nie spowodować uszkodzeń. W trudnych przypadkach stosujemy dodatkowo odpowiednie środki chemiczne wspomagające usuwanie sadzy czy plam. Czyszczenie dachówki betonowej cena – chcesz poznać koszt mycia dachu? Zajrzyj: Cennik

Mycie dachu z blachodachówki

W naszej ofercie znajdziesz także czyszczenie dachówki blaszanej. To rodzaj pokrycia wymagający specjalnego potraktowania:

 • mycie dachu przy użyciu maksymalnego ciśnienia wody;
 • użycie profesjonalnych środków chemicznych w przypadku bardzo zabrudzonych i tłustych powierzchni;
 • oczyszczenie ognisk korozji;
 • przygotowanie dachu przed malowaniem.

W przypadku pokrycia blaszanego zdecydowanie najlepiej sprawdza się mycie i malowanie dachów. Malowanie jest wręcz niezbędne do zahamowania dalszej degradacji powierzchni.

mycie dachu z blachodachówki
czyszczenie dachów Poznań

Czyszczenie dachów Poznań krok po kroku

Bez względu na rodzaj, wysokość i kąt nachylenia Twojego dachu – podejmiemy się wyzwania! Wykonujemy czyszczenie dachów techniką alpinistyczną, a wszystko odbywa się zgodnie z zasadami BHP.

Jak wygląda mycie dachów krok po kroku?

 1. Sprawdzamy stan pokrycia dachowego;
 2. Udrażniamy rynny;
 3. Aplikujemy środki usuwające mchy, grzyby, algi, porosty i sadzę;
 4. Usuwamy zabrudzenia za pomocą odpowiedniego sprzętu;
 5. W razie konieczności wymieniamy uszkodzone dachówki;
 6. Sprzątamy nasze miejsce pracy.

Dlaczego mycie dachów należy wykonywać regularnie?

Warunki środowiska to główny czynnik sprzyjający rozwojowi glonów i mchu. Jedynie regularne mycie dachówki jest w stanie zapewnić nienaganny wygląd, a co najważniejsze, dobry stan techniczny dachu. Powstałe zabrudzenia często trawią szkliwo dachówki, powodując odpryski. Czyszczenie dachów w odpowiednich odstępach czasu sprawia, że wyglądają one jak nowe nawet po kilkunastu latach użytkowania.

Jak często czyścić dach? Nie ma na to pytanie jednoznacznej odpowiedzi. Producenci dachówek zalecają mycie co 5-10 lat, ale wiele zależy od usytuowania domu. Jeżeli jest on w zacienionym miejscu, wśród drzew – w takim przypadku zaleca się częstsze czyszczenie. Nie bez znaczenia jest także rodzaj dachówki, np. czyszczenie dachówki ceramicznej można wykonywać rzadziej.

Pamiętaj również, że samo mycie dachu to nie wszystko. Ważne jest także, aby systematycznie sprawdzać stan techniczny pokrycia dachowego (przynajmniej raz na rok).

czyszczenie dachu
czyszczenie dachu profesjonalne

Czyszczenie dachu - dodatkowe usługi

Profesjonalne mycie dachów Poznań pozwala skutecznie pozbyć się zabrudzeń, które w sposób trwały związały się z powierzchnią pokrycia. Podczas naszej pracy wykorzystujemy specjalne środki i preparaty odgrzybiające. Chemiczne czyszczenie grzybobójcze pozwala skutecznie rozpuścić wszystkie grzyby i bakterie niewidoczne dla oka, ale szkodliwe dla dachu. Taki zabieg pozwala wydłużyć czystość dachówki nawet o kilka lat.

Jeśli chcesz dodatkowo wzmocnić i zabezpieczyć strukturę dachu przed wchłanianiem wody, zabrudzeń i uchronić ją przed naturalnym procesem niszczenia – postaw na impregnację dachówki. To zabieg sprawiający, że dachówka staje się śliska i nie wchłania wody, która następnie wypłucze piasek i kurz. Hydrofobowa impregnacja dachówki to najlepszy sposób na zabezpieczenie przed brudem, kurzem i pyłem. Stosujemy wyłącznie wysokiej klasy impregnaty zapewniające kilkuletnią ochronę.

Mycie dachu cena

Z pewnością zastanawiasz się, ile kosztuje mycie dachu? Cena za mycie dachu uzależniona jest od wysokości i skomplikowania pokrycia dachowego. Dachy dwuspadowe zdecydowanie łatwiej wyczyścić niż te wielospadowe. Istotnymi czynnikami są także: kąt nachylenia dachu oraz dostęp do wody i zasilania elektrycznego.

Na koszt usługi wpływa także stopień zabrudzenia, rodzaj dachówki oraz sposób mycia. Wiele zależy także od usług dodatkowych, na które się zdecydujesz np. impregnacji. Koszty zmieniają się również wraz z nietypowymi oczekiwaniami zleceniodawcy zmieniającymi schemat i przebieg prac. Ceny mogą różnić się także w zależności od regionu i stawek firm sprzątających. 

mycie dachu cena

Mycie dachów cena

Ostateczna wycena uwzględnia przygotowanie powierzchni, niezbędne materiały i detergenty, sprzątanie po zakończonych pracach oraz dojazd do klienta.  Szukasz konkurencyjnych cen? Sprawdź zakładkę Cennik lub skontaktuj się z nami!

Sprzątanie powierzani handlowych, mycie posadzek

Mycie dachów - samodzielnie czy z pomocą fachowców?

Samodzielne mycie dachów sprawdza się wyłącznie w przypadku, gdy zabrudzenia są niewielkie. Ale czy jesteś w stanie zrobić to profesjonalnie? Czy posiadasz odpowiednią wiedzę i specjalistyczny sprzęt? A przede wszystkim czy nie boisz się pracy na wysokości? Jeśli zależy Ci na bezpieczeństwie i skuteczności mycia dachu – powierz to zadanie specjalistom! To również oszczędność czasu i pewność, że Twoje dachówki nie ulegną zniszczeniu, a cały budynek będzie prezentował się estetycznie.

Czyszczenie dachówki Poznań

Szukasz profesjonalnej firmy wykonującej czyszczenie dachów? Skorzystaj z naszego wsparcia! Działamy na terenie całego Poznania i okolicznych miejscowości. Czytasz tę ofertę w miesiącu zimowym? Wykonujemy również odśnieżanie dachów, a dodatkowo mycie paneli fotowoltaicznych. Posiadamy niezbędne szkolenia i zezwolenia do pracy na wysokościach. Dzięki temu możemy zapewnić Ci kompleksowe usługi.

Powierzenie nam tego typu zadań to gwarancja zadowolenia. Skontaktuj się z nami i sprawdź!

FIRMA SPRZĄTAJĄCA POZNAŃ - KONTAKT

Potrzebujesz profesjonalnej firmy sprzątającej? Skontaktuj się z nami lub zapoznaj się z naszą pełną ofertą!