Czyszczenie wykładzin - pranie wykładziny

Czy wiesz, że wykładzinę można samodzielnie utrzymać w pozornej czystości jedynie przez rok lub dwa lata (w zależności od stopnia eksploatacji)? Po tym czasie warto zdecydować się na profesjonalne pranie wykładziny z wykorzystaniem specjalistycznych środków i odpowiednich sprzętów. Rozważasz taką usługę? W takim razie jesteś w dobrym miejscu! Oferujemy specjalistyczne pranie wykładzin – skuteczne, szybkie i w pełni bezpieczne. Zapraszamy do kontaktu!

czyszczenie wykładzin

FIRMA SPRZĄTAJĄCA POZNAŃ - KONTAKT

Potrzebujesz profesjonalnej firmy sprzątającej? Skontaktuj się z nami lub zapoznaj się z naszą pełną ofertą!

pranie wykladzin

Pranie dywanów i wykładzin - gdzie się sprawdza ?

Kwestia tego czy na powierzchni podłogi położone zostaną panele, płytki, drewno, czy dywan lub wykładzina zależy przede wszystkim od przeznaczenia pomieszczenia, natężenia ruchu w nim, a także samego wystroju. Wykładziny dywanowe chętnie wykorzystywane są przez podmioty komercyjne i instytucje publiczne. Bardzo dobrze sprawdzają się w: biurach, kinach, teatrach oraz hotelach. Niewątpliwie swoją rolę spełniają również w miejscach przeznaczonych dla dzieci – żłobkach, przedszkolach salach zabaw. Właściciele domów i mieszkań stosują wykładziny w sypialniach oraz pokojach dla dzieci. Dobrze dobrane wyciszają pomieszczenie, a dodatkowo je ocieplają.

 

Wykładziny mają wiele zalet. Należy jednak pamiętać, że gdy materiał jest nowy wystarczy jego regularne odkurzanie i/ lub czesanie miękką szczotką. Później należy zastosować bardziej zaawansowane rozwiązania. Pranie wykładzin to usługa, którą kierujemy zarówno do osób prywatnych, właścicieli firm czy zarządców placówek publicznych. W zależności od zlecenia dobieramy odpowiednią liczbę pracowników i sprzętu, aby powierzone nam zadanie wykonać szybko i skutecznie.

Pranie wykładzin i dywanów - dlaczego warto ?

Czy wiesz, że regularne pranie wykładziny wpływa na Twoje zdrowie? Odpowiednia pielęgnacja pozwala na skuteczną walkę z alergenami unoszącymi się w powietrzu, które osadzają się na materiale. Nie da się ukryć, że codzienne chodzenie po podłodze sprawia, że brud, kurz i pył skutecznie wnikają w głąb włókien, dlatego zwykłe odkurzanie to za mało, aby pozbyć się wszystkich zanieczyszczeń.

Wieloletnie doświadczenie pozwala nam szybko i skutecznie wyczyścić wykładzinę. Niezależnie od metrażu, najpierw dokładnie ją odkurzamy zbierając włosy, piasek, nitki i inny brud nierozpuszczalny. Następnie przechodzimy do bardziej zaawansowanych metod. Oferujemy:

pranie wykładziny
 • Pranie wykładzin na sucho – wykonujemy je najczęściej w celu ograniczenia częstotliwości przeprowadzania czyszczenia dogłębnego. Ogromną zaletą tego rozwiązania jest możliwość szybkiego użytkowania wykładziny praktycznie zaraz po wyczyszczeniu
 • Mycie wykładziny dywanowej na mokro – zwane też praniem ekstrakcyjnym. Wykonujemy je za pomocą specjalistycznego odkurzacza piorącego i odpowiednich środków chemicznych. Takie pranie wykładziny pozwala oddzielić uporczywy brud od tkaniny. To doskonały sposób na usunięcie plam, likwidację bakterii, niehigienicznego brudu oraz nieprzyjemnych zapachów.
 • Bonetowanie wykładzin – polega na czyszczeniu wykładziny za pomocą specjalnego sprzętu i płynu. To nowoczesna i bardzo skuteczna metoda polecana szczególnie do wykładzin o niskim i gęstym runie.
 •  

FIRMA SPRZĄTAJĄCA POZNAŃ - KONTAKT

Potrzebujesz profesjonalnej firmy sprzątającej? Skontaktuj się z nami lub zapoznaj się z naszą pełną ofertą!

Profesjonalne pranie wykładzin

Niezależnie od tego, czy wykładzina została wykonana z materiałów sztucznych, czy naturalnych – wymaga odpowiedniej pielęgnacji. To wpływa nie tylko na estetykę całego pomieszczenia, ale usuwa roztocza i bakterie, a także pozwala wydłużyć żywotność materiału. Dzięki wiedzy i doświadczeniu pozbywamy się różnego rodzaju zabrudzeń, plam po kawie, jedzeniu, herbacie, a nawet tuszu z drukarki. Profesjonalne mycie wykładzin obejmuje:

 • próbę materiału i dobór detergentu – pozwala określić wrażliwość tkaniny na środki piorące; odpowiednio dobrane detergenty zapobiegają uszkodzeniom włókien;
 • dokładne odkurzanie – w ten sposób zbieramy z powierzchni wykładziny włosy, sierść, i inne suche nieczystości;
 • rozpuszczenie brudu – specjalne środki rozpuszczają i uwalniają brud ze struktury włókien;
 • odplamianie – stosujemy dedykowane odplamiacze, które pozwalają usunąć najbardziej dokuczliwe zabrudzenia (m.in. plamy po napojach, smarach, gumach do żucia);
 • dogłębne płukanie – pozwala pozbyć się uprzednio rozpuszczonego brudu, roztoczy, alergenów, a także wtłoczonych środków piorących.
pranie wykładzin dywanowych
pranie dywanów i wykładzin

Wykładzina dywanowa - czyszczenie plam

Rozlana kawa czy upuszczony posiłek pozostawiają mniej typowe plamy. Szczególnie częste w biurach lub w miejscach przeznaczonych dla dzieci. Oczywiście można próbować samodzielnie je usunąć, jednak mimo wszystko lepiej zdecydować się na profesjonalne pranie wykładzin dywanowych

Stosujemy specjalistyczne odplamiacze, które szybko i skutecznie pozbywają się miejscowych zabrudzeń. Dodatkowo za pomocą dedykowanych środków dokładnie wypłukujemy pozostawione detergenty. To zapobiega uszkodzeniom objawiającym się chociażby odbarwieniem włókien.

Pranie wykładzin - cena

Pranie wykładziny – cena uzależniona jest przede wszystkim od rodzaju i metrażu wykładziny. Uwzględniamy także rodzaj wykorzystanych środków i sprzętu, a także liczbę pracowników potrzebnych do sprawnego zrealizowania zlecenia.

RYGO - firma czyszcząca wykładziny i nie tylko

Szukasz firmy, która zajmuje się profesjonalnym czyszczeniem wykładzin? Aby skutecznie wyprać wykładzinę nie wystarczy tylko sprawdzony sprzęt, równie istotne są wiedza i umiejętności. Nasza usługa realizowana jest przez doświadczonych i wykwalifikowanych pracowników, którzy posiadają odpowiednią wiedzę na temat wykorzystywanych metod prania oraz rodzajów materiałów. Możesz wybrać:

 • czyszczenie wykładzin PCV;
 • pranie dywanów wykładzin;
 • pranie wykładzin dywanowych.

Rygo oferuje szeroki zakres usług specjalistycznych dostosowanych do charakteru obiektu oraz Twoich indywidualnych oczekiwań. Jesteś zainteresowany? Zadzwoń, by poznać szczegóły!

pranie wykladzin cena scaled

FIRMA SPRZĄTAJĄCA POZNAŃ - KONTAKT

Potrzebujesz profesjonalnej firmy sprzątającej? Skontaktuj się z nami lub zapoznaj się z naszą pełną ofertą!