Czyszczenie rynien w Poznaniu z RYGO

Regularne sprawdzanie stanu technicznego rynien oraz rur spustowych powinno być czynnością równie oczywistą, co sprawdzanie stanu pokrycia dachowego. Czyszczenie rynien pozwala bowiem na skutecznie odprowadzanie wody deszczowej, a dodatkowo zapobiega uszkodzeniom poszczególnych elementów systemu rynnowego. Jak czyścić rynny? Zdecydowanie warto powierzyć to zadanie specjalistom! Sprawdź naszą ofertę!

czyszczenie rynien

FIRMA SPRZĄTAJĄCA POZNAŃ - KONTAKT

Potrzebujesz profesjonalnej firmy sprzątającej? Skontaktuj się z nami lub zapoznaj się z naszą pełną ofertą!

czyszczenie rynny

Dlaczego czyszczenie rynny jest tak istotne?

Aby zrozumieć, dlaczego czyszczenie i udrażnianie rynien jest ważną czynnością, zacznijmy od tego, jaką funkcję pełni system rynnowy. Odpowiada on za odprowadzanie wody opadowej z pokrycia dachowego, przez co uniemożliwia jej ściekanie po elewacji. Co za tym idzie, orynnowanie ma ogromny wpływ na stan techniczny budynku. 

Czyszczenie rynien dachowych jest kwestią, której powinien być świadomy każdy właściciel budynku. Tego typu prace zapobiegają trwałym uszkodzeniom okapu dachowego. Niska drożność rur może też niekorzystnie wpływać na strukturę więźby dachowej i na przestrzeni lat skutecznie ją degradować.

Na szczelność rynien wpływa wiele czynników (materiał, z którego zostały wyprodukowane, sposób montażu, niedrożności w postaci zalegającej wody), dlatego tym bardziej należy regularnie sprawdzać ich stan oraz szczelność. Czyszczenie rynny nie polega jedynie na oczyszczaniu zawartości poziomej, ale także odpływów i rur spustowych, w których często zbiera się osad. Naszą ofertę kierujemy do klientów indywidualnych, a także właścicieli firm i zarządców budynków – zapraszamy do kontaktu!

Czyszczenie rynien z liści

Nawiewane przez wiatr liście często gromadzą się na dachu, a następnie wraz z deszczem dostają się do rury spustowej. Nawarstwianie problemu może sprawić, że woda opadowa, zamiast swobodnie spływać orynnowaniem, zatrzyma się w rynnach. Co przy intensywnych opadach będzie skutkować przelewaniem, a w konsekwencji powstawaniem na elewacji budynku nieestetycznych zacieków i zawilgoceń.

Rynny czyszczenie - kiedy najlepiej je wykonać?

To jesień jest porą roku, w trakcie której zbiera się najwięcej liści, dlatego czyszczenie rynien najlepiej przeprowadzić właśnie w tym okresie. Ważne, aby zdążyć przed opadami śniegu, którego zaleganie w połaci dachowej i rynnach uniemożliwi przeprowadzenie prac. Odpowiednio wykonana usługa dodatkowo zmniejszy proces tworzenia się sopli i nawisów śniegowo-lodowych. Oczywiście nie oznacza to, że czyszczenie, czy przepychanie rynien nie jest konieczne w innych porach roku. 

Źródłem zanieczyszczeń rynien, poza liśćmi, są także ptasie odchody, błoto, pióra, pozostałości po remontach (resztki gipsu i tynków), czy śmieci nanoszone przez ptaki i wiatr. Dlatego zaleca się, aby udrażnianie rynien przeprowadzać częściej niż raz w roku. Dzięki temu wyeliminujesz ryzyko niedrożności, a prace będą przebiegały sprawniej. Warto pamiętać, że czyszczenie rynien dotyczy nie tylko starych konstrukcji – zapchane nowoczesne systemy są równie niewydajne.

czyszczenie rynien z liści
sprzątanie piwnic

Jak wyczyścić rynny? Czyszczenie rynien Poznań

Dbanie o regularne sprawdzanie i czyszczenie rynien jest ważnym obowiązkiem właścicieli budynków. Regularna kontrola drożności pozwala uniknąć uszkodzeń oraz wysokich kosztów naprawy. Warto skorzystać z usług profesjonalistów, którzy bezpiecznie wykonają czyszczenie rynny. Specjalistyczna wiedza naszych fachowców przełoży się na rzetelnie wykonaną usługę. Fachowe podejście pozwoli wyeliminować ewentualną konieczność wymiany systemu orynnowania oraz wydłuży żywotność pokrycia dachowego i elewacji.

Czyszczenie rynien wykonujemy dwuetapowo. Zaczynamy od usunięcia zanieczyszczeń specjalnymi metodami, a następnie myjemy rynny ciśnieniowo, usuwając zaschnięty brud. Posiadamy specjalistyczny sprzęt, który pomaga nam dotrzeć do trudno dostępnych miejsc, co przekłada się na szybkość i skuteczność prowadzonych działań. 

Czyszczenie rynien na wysokości

Niektóre budynki są wyjątkowo wysokie, a więc potrzeba specjalistycznej wiedzy i podejścia, aby dokładnie, a zarazem bezpiecznie udrożnić system rynnowy. Czyszczenie rynien na wysokości to zadanie, którego także się podejmiemy! Posiadamy odpowiedni sprzęt oraz niezbędne zezwolenia do pracy na wysokości.

Czyszczenie rynien - koszt

Głównym czynnikiem decydującym o cenie prowadzonych przez nas działań, jest długość rynien oraz stopień zabrudzenia systemu rynnowego. Decydują o tym następujące czynniki:

  • otoczenie drzew i bliskość zalesień;
  • rodzaj pokrycia dachowego;
  • stopień zacienienia (wpływa na zdolność porastania glonami).

Aby poznać indywidualną wycenę, skontaktuj się z nami! Czyszczenie rynien Poznań – zapraszamy do współpracy!

czyszczenie rynien koszt

FIRMA SPRZĄTAJĄCA POZNAŃ - KONTAKT

Potrzebujesz profesjonalnej firmy sprzątającej? Skontaktuj się z nami lub zapoznaj się z naszą pełną ofertą!